субота, 22 лютого 2025 р.

 

Поради батькам майбутніх першокласників НУШ

1. Вранці будіть дитину спокійно, з усмішкою та лагідним словом. Не згадуйте вчорашні прорахунки, особливо мізерні, не вживайте образливих слів.

2. Не відправляйте дитину до школи без сніданку: у школі вона багато працює та витрачає сили.

3. Збираючи дитину до школи, побажайте їй успіхів, скажіть кілька лагідних слів, без зауважень: «Дивись, поводься гарно», «Щоб не було поганих оцінок!».

4. Забудьте вислів: «Яку оцінку ти сьогодні отримав?». Зустрічайте дитину спокійно, не сипте на неї тисячу запитань, дайте їй розслабитися (згадайте, як вам важко після робочого дня). Коли дитина збуджена і охоче з вами чимось поділитися, вислухайте її.

5. Якщо дитина замкнулась, щось її турбує, не наполягайте на поясненні її стану, нехай заспокоїться, тоді вона все сама розповість.

6. Зауваження вчителя вислухайте не в присутності дитини. Вислухавши, не поспішайте влаштовувати сварку. Говоріть з дитиною спокійно.

7. Після школи дитина не повинна одразу сідати за виконання завдань, а 2 – 3 години має відпочити. Найкращий час для виконання домашніх завдань з 15 до 17 години.

8. Не можна виконувати завдання без перерви. Через кожні 15 – 20 хв. Треба відпочивати 10 – 15 хв.

9. Під час виконання завдань не стійте над дитиною, давайте їй можливість самостійно працювати. А якщо вже потрібна допомога – без крику, спокійно, з похвалою та підтримкою, вживаючи слова: «не хвилюйся», «ти все вмієш», «спробуймо поміркувати разом», «згадай, як пояснював вчитель».

10. У спілкуванні з дитиною не вживайте умовностей: «Якщо ти добре вчитимешся, то…». Часом ставлять заважкі умови, і тоді ви можете опинитися у складній ситуації.

11. Не підганяйте дитину, бо розрахувати час – це ваш обов’язок.

 

 

Батькам

 

Держспецзв'язку закликає учителів та батьків приділяти максимальну увагу навчанню школярів кібергігієни

📲 Телефон, планшет чи ноутбук із доступом до мережі «Інтернет» стали нормою для сучасного суспільства. Однак кіберпростір містить безліч небезпек, уникнути яких допомагає відповідальна поведінка. Кібергігієна – це обов’язковий набір навичок сучасної людини. Правила кібергігієни для всіх користувачів мережі мають стати такими ж звичними, як і звичка мити руки чи чистити зуби. Це – обов’язкова умова безпеки не лише окремої людини, а й суспільства в цілому.

🤖 У межах щорічного Місяця кібербезпеки Держспецзв'язку закликає учителів, викладачів закладів освіти та батьків приділити увагу навчанню правил кібергігієни дітей та підлітків.

👇Держспецзв'язку розробила:

🔷 плакати з корисними порадами для дітей, які можна завантажити із сайту, присвяченого кібермісяцу, та роздрукувати й поширити у закладах освіти або вдома;

🔷 гайдлайн про те, як говорити з дітьми про кібербезпеку, для батьків та вчителів, який також можна завантажити із сайту.

❗Памʼятайте: кібербезпека країни починається з кожного із нас.

👀 Відвідайте сайт 👇

🌐https://cybermonth.cip.gov.ua

щоб отримати більше корисної інформації з кібербезпеки та кібергігієни.